Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Terebint Kiadó
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Hosszú leírás:
A lutheri reformáció intézményessége Magyarországon abban nyilvánult, hogy az igehirdetés visszanyerte a gyülekezetben eredeti jelentőségét. Míg Luther hazájában és sokhelyt a felsőség intézkedései tették általánossá a reformációt, addig nálunk ebben a korban egyedül az igehirdetés, az Isten kegyelmének eszközei, tehát tisztára egyházi intézmények munkálták a kereszténység megújulását. Ezzel a ténnyel magyarázható meg az, hogy sem a vizsgált korban sem Magyarországról általában, sem egyes területekről nem, hogy ott Luther keresztyénsége teljes mértékben megvalósult. Ellenben Luther művének hódítását mindenütt megállapíthatjuk, ahol újra a Krisztus evangéliumát hirdették és megint hamisítatlanul nyújtották a szentségeket a gyülekezetekben.
Tartalomjegyzék:
I. Bevezetés; 1. Luther műve; 2. A reformáció tárgyi feltétele Magyarországon; 3. A keresztyénség egyetemessége; 4. Magyarország sajátos helyzete; 5. Luther és Erasmus, II. A hatás kezdete; 1. Luther iratai Magyarországon; 2. Az első jelenségek; 3. Az Ige hirdetése; 4. A búcsú ügye, 5. Az egyházfegyelem, a papi rend ügye; 6. A szerzetesség, a szentek tisztelete ügye, 7. Összefoglalás; III. A királyi udvar és az országgyűlés, 1. Luther és Werbőczy, 2. Luther és Mária királynő, 3. Luther és Ferdinánd, IV. A török-kérdés, 1. Tárgyalásnak szükségessége, 2. Luther nyilatkozatai 1525 előtt, 3. Luther nyilatkozatai 1525 után, 4. A próféta sorsa, V. A tanítványok, 1. Sylvester János, 2. Dévai Mátyás, a magyar Luther, 3. Faber Egyed, 4. Stöckel Lénárt, 5. Ozorai Imre, 6. Gálszécsi István és Batizi András, 7. Egy névtelen tanítvány, 8. Luther főúri tisztelője, 9. Heltai Gáspár, VI. Befejezés, Luther műve Magyarországon, Függelék: 1. Magyarországi tanulók a wittenbergi egyetemen Luther életében, 2. Gálszécsi István: A keresztény tudományról való rövid könyvecske 1538, 3. Luther 1539. aug. 4-én kelt levele Révay Ferenchez; 4. Luther 1544. ápr. 21-én kelt levele az eperjesi és szomszédos gyülekezetek lelkészeihez
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom