Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Terebint Kiadó
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
Az Arany János költészetének szentelt tanulmánykötet az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészkara XVIII–XIX. Századi Magyar Irodalomtörténeti Tanszéke és a Magyar Irodalomtörténeti Társaság közös konferenciájának az anyagát tartalmazza, 12 szerző tanulmányát. A kötet megjelenését az ARANYKOR támogatta.
Hosszú leírás:
A kötet címe a költő egyik fontos versét, az Ősszel címűt idézi fel: ez a költemény ugyanis látványosan tematizálja a hagyomány választásának és szelektálásának az aktusát, Homérosz és Osszián neve s (valódi, illetve fiktív) életműve köré rendelve. Márpedig a konferenciának éppen az volt az egyik vezérgondolata, hogy Aranynak és a hagyománynak a sokrétű és változatos viszonyát próbálja meg körüljárni: egyrészt azt, hogy maga Arany miképpen kapcsolódik a számára nem egyszerűen adva lévőnek mutatkozó, hanem újraalkotandó és elsajátítandó tradícióhoz, másrészt pedig hogy ő maga miképpen válik hagyománnyá. A kötet szerzői ezt a lehetőséget igen sokféle módon fogták föl: voltak olyan tanulmányok, amelyek a lírai vagy epikus életmű hagyományválasztásaiból indultak ki, mások Arany értekező prózájában keresték meg a hagyomány újraértésének a gesztusait, de akadtak olyan dolgozatok is, amelyek bizonyos társadalmi szereplehetőségek vagy éppen tárgytörténeti kapcsolatok nyomán indultak el. S végül Arany hagyománnyá válásának a kérdései is egy igen árnyalt irodalmi viszonyrendszert láthatóvá téve lettek témává emelve. A kötet a szélesebb szakmai nyilvánosság előtt is látható és méltó módon jeleníti meg az ELTE BTK XVIII–XIX. Századi Tanszékének a munkáját: a szerzők mindegyike ugyanis ehhez a tanszékhez kötődik.
Tartalomjegyzék:
Előszó... 7 Arany mint értekező... 11 Balogh Piroska: „Hát még egy harmadik nincs: aesthetice?” A Széptani jegyzetek értelmezési lehetőségei... 13 Gajda Péter: Arany mint filológus ... 33 Fazekas Júlia: Hogyan alakította folyóiratait Arany János? Szerkesztői tevékenysége a Szépirodalmi Figyelő és a Koszorú című lapok kontextusában ... 71 Arany és a világirodalom áramlatai ... 95 Gergye László: Arany és a skandináv irodalom... 97 Boldog-Bernád István: Arany János és a gótikus irodalom... 107 Arany és a női szereplehetőségek viszonya... 127 Gyimesi Emese: Szendrey Júlia és Arany János kapcsolata... 129 Steinmacher Kornélia: „Rossz időket élünk, rossz csillagok járnak...” Zách Klára alakja a magyar hagyományban... 153 Arany lírai világteremtése .... 179 Eisemann György: Természet és nyelvhagyomány Arany János lírájában... 181 Szilágyi Márton: A kimondhatóság határvidékén: elhallgatás és érzékiség (Arany János: Tetemre hívás) ... 191 Devescovi Balázs: Leírás és elmélkedés Arany Jánosnál... 209 Arany mint hagyomány .... 227 Margócsy István: Mi is az az epikai hitel? Arany János koncepciójának „revíziója”.... 229 Vaderna Gábor: Dallal vagyok tele. Arany János Vojtinaverseinek utóélete... 247 Rövidítésjegyzék... 284 A kötet szerzői... 287 Névmutató... 288
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom