Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Terebint Kiadó
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
Habsburg Albert király halálát követően 1439. október 27-én rövid időn belül újra koronás fő nélkül maradt a Magyar Királyság. Az országnagyok 1440 januárjában királyválasztó országgyűlést tartottak. 1440. január 18-án úgy döntöttek, III. Ulászló lengyel királyt hívják meg a magyar trónra, s egy felhatalmazó oklevéllel Krakkóba menesztették küldötteiket. Ulászló március 8-án elfogadta a felkérést, áprilisban kíséretével magyar földre lépett. Májusban elfoglalta Budát, június 29-én kimondták V. László koronázásának érvénytelenségét, július 17-én pedig, Szent István király fejereklye-tartójából kivett koronával Magyarország királyává koronázták I. Ulászlót.
Hosszú leírás:
A fenti történet széles körben ismert, már a 18. századi jezsuita történetírók idézték a vonatkozó okleveleket, melyek közül többet ma Varsóban őriznek. Öt darab különösen becses a magyar történelem szempontjából, hiszen ezeken összesen közel 200 pecsét függ még ma is. 71 egyházi és világi előkelő személy pecsétjét találhatjuk meg ezek között, és további 31 megye követeinek lenyomatai elemezhetőek. Az oklevelek jelentőségét a korszakkal foglalkozó történészek hamar felismerték. A Hunyadi-kor társadalmával foglalkozó munkájában már Mályusz Elemér felhasználta, Engel Pál pedig archontológiájához találta fontos forrásnak őket. Mindmáig azonban nem született olyan munka, mely ennek az öt oklevélnek a szövegét modern köntösben közreadja, a rajtuk fellelhető pecséteket és címzéseket elemezze, és pecsétanyagából válogatást közöljön. Jelen kiadvány ezt a hiányt igyekszik pótolni. Úgy gondoljuk, hogy a jelen kiadványban közzétett sokpecsétes oklevelek egyedülálló mivolta érdemessé teszi őket arra, hogy külön egységben is foglalkozzunk velük. Az öt oklevelet pedig további tizenhattal egészítettük ki, ami hozzájárul a korszak lengyel-magyar kapcsolatok történetének jobb megértéséhez, illetve adalékokat szolgáltat az 1440–1444-ben jelentős szerepet betöltő országnagyok életpályájához, megítéléséhez. Emellett lehetőség nyílik arra, hogy bevezető tanulmányt, névlistát és 25 pecsétképet is csatoljunk az oklevélszövegekhez.
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom