Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Krokodil Könyvek
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Robox Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
![]() |
|
Rövid leírás:
A Hurbán folyóirat különszámaként megjelent tanulmánykötet társadalomtörténeti megközelítésben vizsgálja a zsidó és nemzsidó lakosság helyi/regionális együttélésének valóságát.
Hosszú leírás:
A zsidó helytörténetre különböző időintervallumokban hangsúlyt fektető tanulmányok az elméleti megközelítéseken túlmenően – identitás, integráció és antiszemitizmus; erdélyi magyar‒zsidó viszony; a deportálások okozta szakemberhiány; a hagyomány útjainak muzealizációja ‒ a különböző települések (Kunszentmárton, Körmend, Győr, Vecsés, Kassa, Kiskunhalas, Gyoma, Pécs, Székelyföld, Komárom, Nagyvárad, Kunszentmárton) mikrotörténetein keresztül hívják fel a figyelmet a helytörténet fontosságára, amelyeknek beépítése a makrotörténetbe a történetkutatás egyik fő irányvonala lehet a jövőben. A kötet elsődleges célja annak az együttélésnek a bemutatása, amely a zsidótörvények idején (1938–1942) törést szenvedett, majd 1944-ben, a holokausztban megsemmisült, kidomborítva ennek a tragédiának a társadalmi, gazdasági következményeit.
Tartalomjegyzék:
01) Gyáni Gábor: Zsidó identitás, integráció és az antiszemitizmus kölcsönhatásai (p. 8-26.); 02) Fenyves Katalin: Mi a zsidó helytörténet, és mivégre is tanulmányozzuk? (p. 28-37.); 03) Barna Gábor: „…külsőleg is odatartozzam, ahova érzéseim kötöttek…”. Az integráció szintjei a kunszentmártoni zsidó közösségben (p. 38-54.); 04) Balázs Edit: Zsidó orvosok Körmendért (p. 56-63.); 05) Csendes Tünde: Győri zsidó földbirtokosok és a mezőgazdaság modernizációja Győrben (1850–1945) (p. 64-80.); 06) Kiss Gábor: „És fölzúgnak a hamuszín egek”. Az elfelejtett vecsési zsidók (p. 82-98.); 07) Salamon Pavol: A kassai zsidóság demográfiai fejlődése 1841 és 1944 között (versus Magyarország és Budapest) (p. 100-104.); 08) Végső István: „…a fehérterror hatására megtért…”. Töredékek a kiskunhalasi zsidók históriájából, 1744–1944 (p. 106-120.); 09) Erdész Ádám: A társadalom szövetében – és azon kívül. A Kner család Gyomán (p. 122-136.); 10) Vörös István Károly: Pécsi zsidók a város szerb megszállása idején (1918 – 1921) (p. 138-156.); 11) Kovács Szabolcs: Zsidók Székelyföldön (p. 158-169.); 12) Gidó Attila: Fordulópontok az erdélyi magyar–zsidó viszonyban, 1918‒1940 (p. 170-184.); 13) Bajcsi Ildikó: A komáromi és a környékbeli zsidóság diszkriminációja az első bécsi döntést követően (p. 186-202.); 14.) Lőwy Dániel: „Mi a magyarokat vártuk, de nem ezeket a magyarokat!”. Nagyvárad zsidó lakossága a második bécsi döntés után, a katonai közigazgatás idején (p. 204-220.); 15) Riczu Zoltán: Szakemberhiány a gettósítás és deportálás után. (A zsidók kitaszításának következményei Szabolcs vármegyében, 1944-ben) (p. 222-235.); 16) Vákiv Marietta: Zsidó kitelepítettek Kunszentmártonban az 1950-es évek elején (p. 236-246.); 17) Glässer Norbert – György Árpád Hunor – Zima András: A hagyomány útjai. Lokális percepciók, tágabb keretek és bemutatási lehetőségek miskolci példán (p. 248-263.)
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom