Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Terebint Kiadó
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
James Joyce trieszti periódusa több szempontból is a virágzás időszakának nevezhető: itt írta a Dublini emberek (1914) novelláinak legtöbbjét, itt született az Ifjúkori önarckép (1917), és itt kezdett bele az Ulyssesbe (1922).
Hosszú leírás:
James Joyce trieszti periódusa több szempontból is a virágzás időszakának nevezhető: itt írta a Dublini emberek (1914) novelláinak legtöbbjét, itt született az Ifjúkori önarckép (1917), és itt kezdett bele az Ulyssesbe (1922). Az Osztrák-Magyar-Monarchia virágzó, többnyelvű, kozmopolita kikötővárosa ismertette meg Joyce-szal Közép-Európa és a keleti Mediterráneum sajátos kulturális kevercsét, közvetítette felé az olasz és a bécsi kultúrát, látta el a zsidóság életformájára vonatkozó nélkülözhetetlen ismeretanyaggal, amelyből Leopold Bloom alakja kinőtt. Itt ismerkedett meg az európai szocializmussal, a futuristák költészetével és számos más, a kort meghatározó irodalmi, politikai és zenei irányzattal. A város, melyet az író „második hazájának” nevezett, a Joyce-kutatásban mégis mellékvágányra szorult: John McCourt könyve az első, amely Richard Ellmann kanonikus Joyce-életrajzát (1959, átdolgozott kiadás: 1982) finomítva, az olaszországi források példaértékű feldolgozásával feltérképezi azt a sok-irányú szellemi kibontakozást, amelyet Joyce-ban a földközi-tengeri metropolis tapasztalata indít. McCourt biztos kézzel kalauzolja olvasóit az olasz kultúrában és irodalomban, a trieszti dialektusban. A virágzás évei nemcsak a legfontosabb, forrásértékű Joyce-monográfia Ellmann műve óta, de a huszadik század angol nyelvű irodalmát meghatározó ír szerző európaivá válásának lebilincselő narratívája is.
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom