Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Exit Kiadó
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Prím-Film
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Robox Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
![]() |
|
Rövid leírás:
Zágoni Balázs szülővárosáról, Kolozsvárról mesél, történelmi tényeken alapuló, illetve fikciós művei közül az első a honfoglalás korában, az utolsó pedig a 20. század elején játszódik. Kiskamaszok, nagyobbak, sőt felnőttek számára is lebilincselően izgalmas olvasmány.
Hosszú leírás:
Míg a székelyföldi, helytörténeti vonatkozású mesék egyre-másra látnak napvilágot, a belső-erdélyi mesevilágból az utóbbi időben nem merítenek ilyen mértékben a szerzők, kiadók – feldolgozásra váró történetek pedig akadnak bőven ebben a térségben is. Zágoni Balázs szülővárosa, Kolozsvár meséiből vetett papírra néhányat: akad köztük olyan, amely valós történelmi tényen alapul, és van olyan, amely szintén valós történelmi tény kapcsán született, de csak közvetett utalások szintjén értesülünk róla, a cselekmény fősodrában fiktív személyek szerepelnek. Mindkét esetben az író igyekszik korhű képest festeni az adott időszakról. A mesék mindegyike a város más-más korszakából való: A céhek és a méhek című mese a 17. századba vezeti vissza olvasóját, amikor a történet kitalált szereplője, Osvát méhész méheivel és furfangos észjárásával megmenti a várost az ostromló törököktől. A kitűnő korrajzot a Király utca egyik háza ihlette, amelyen egy méhkas található – nem a méhészek céhe állíttatta, hiszen a kolozsvári méhészek, mint a meséből is kiderül, nem szerveződtek egyesületbe; sokkal valószínűbb, hogy a szorgalmas, munkás, takarékos élet szimbólumaként került fel a falra. Ebből a korból származik A sokat bíró királybíró is, amely valós történeten alapul: Linczigh János és Szeidi budai basa emlékezetes találkozását meséli el. A Feleki gömbök még korábbi időszakot mutat be: a 14. század második felében tartunk, azt követően, hogy Nagy Lajos király engedélyt adott húsz román családnak a Felekről Kolozsvárra vezető út védelmére. A kitalált történet főhőse egy bátor kiskamasz, aki megmenti a Szent Mihály templom építésére gyűjtött pénzzel hazatérő zarándokokat az útonállók támadásától. A Biasini Kajetán című mese egy 19. század elejéről származó, anekdotikus történeten alapul: hogyan alapítja meg gyorskocsi-szolgálatát a fogadásairól is nevezetes Biasini egy rosszul sikerült, bivalyszekeres utazást követően. Az olasz származású Biasini Kajetán szállodát is működtetett, falán jelenleg emléktábla hirdeti, hogy itt látták vendégül egy éjszakára a Petőfi-házaspárt. A Vonatmenesztő, végmegállomás főhőse ismét gyerek, aki a 19-20. század fordulóján vidékről jár be kollégiumba a városba, és, habár nagyon szeretné, nincs pénze felülni az ájvájnak csúfolt, Kolozsvár területén működtetett gőzvasútra. Az utasokat és árut szállító kis mozdony utolsó útján a Mátyás-szobor darabjait szállította a Főtérre, fiatalemberré cseperedett főhősünknek ekkor nyílik alkalma felülni rá. Ez a mese utal vissza leginkább Zágoni Balázs korábbi meséire: a technológia iránt rendkívül érdeklődő kisfiú alakja Barnit idézi fel, az író több kötetet is szentelt kisfia kalandjainak. A Kolozsvári mesék elsősorban a 8-10 éves gyerekekhez szól, de minden bizonnyal haszonnal forgatják majd azok a felnőttek is, akik eddig hiányos ismeretekkel rendelkeztek városuk történelméről.
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom