Teszt szöveg | ||
Az ön kosara üres.
2=1 Házas Misszió
AcadeMe Publishing
Apologetica Könyvkiadó
Caeta Könyvkiadó
Danica Könyvkiadó
DE Magyarország a középkori Európában Kutatócsoport
Debreceni Egyetem Történelmi Intézet
Design Media Publishing
Egely
Erawan
Erdély Történeti Alapítvány
Fátyol Kiadó
Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete
Filmtett Egyesület
Hermeneutikai Kutatóközpont
Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány
JEL Könyvkiadó
JEL-Odigitria Kiadó
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Magyarszék
JEL-Sarutlan Kármelita Nővérek Rendje, Marosszentgyörgy
Jézus Kistestvérei Női Szerzetes Közösség
Koinónia Kiadó
Lectum Kiadó 2008-ig
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Martinus Kiadó
Maximus Kiadó
Napkelet Bölcseleti Iskola
Oander
Ős-Kép Kiadó
OSKAR Kiadó
Projectograph Kiadó
Prospero
Quintus Kiadó
Rézbong Kiadó
Sarutlan Kármelita Nővérek
Savaria exkluzív kiadványok
Savaria University Press
Szegedi Középkorász Műhely
Terebint Kiadó
Új Város Alapítvány
Universitas Kiadó
Zsaka Design
Miért becsült az ár?
Az ár azért becsült, mert a rendelés pillanatában nem lehet pontosan tudni, hogy a beérkezéskor milyen lesz a Forint árfolyama az adott termék eredeti devizájához képest. Ha a Forint romlana, kissé többet, ha javulna, kissé kevesebbet kell majd fizetnie.
Miért nem adják meg egészen pontosan a beszerzés időigényét?
A beszerzés időigényét az eddigi tapasztalatokra alapozva adjuk meg. Azért becsült, mert a terméket külföldről hozzuk be, így a kiadó kiszolgálásának pillanatnyi gyorsaságától is függ A megadottnál gyorsabb és lassabb szállítás is elképzelhető, de mindent megteszünk, hogy Ön a lehető leghamarabb jusson hozzá a termékhez.
|
Rövid leírás:
Jelen interjúkötet írásai korábban az Életünk és a Vasi Szemle folyóiratokban, valamint Vasi Honismereti Közleményekben jelentek meg egyenként, így most összegyűjtve hiányt pótló és nélkülözhetetlen forrásmunkának számít az utókor számára a 20. század második felének vasi képzőművészetéről.
Hosszú leírás:
A rendszerváltás után született mai fiataloknak már nem jelent semmit a II. világháború, az azt követő „fordulat éve”, a „Rákosi-korszak”, a „vasfüggöny”, 1956 vagy a „Kádár-korszak”. Gál József nagyszerű interjúkötete pedig ezen idők Vas megyei képzőművészetének állít emléket. Mivel nem élték, élhették át e történelmi időket, nincs is elképzelésük, hogy az mennyivel tért el a maitól, mennyire csorbultak a most általánosnak tekinthető emberi szabadságjogok, mindez miként csapódott le a hétköznapokban és a művészeti életben. Gál József egész eddigi munkásságában mindig kitüntetett szerepet kapott a kultúra, azon belül a képzőművészet, évtizedek óta sorra jelentek meg képzőművészeti írásai, tanulmányai, könyvei, sokszor országos jelentőségű művészekről is. A képzőművészeti értékek felismeréséhez elsősorban szem kell, másodsorban önálló ítéletalkotási készség, Gál József mindkettővel rendelkezik.
Tartalomjegyzék:
ELŐSZÓ (Tóth Csaba) 7 „SZOMBATHELY, A MI VÁROSUNK”. Heckenast János és Mátis Lajos a városról 11 AZ OTTHON MOZITÓL A WEÖRES SÁNDOR SZÍNHÁZIG. Beszélgetés Bonyhádi Károly tervezőgrafikussal 41 „A HIT ÉLETEM TÁMASZA ÉS TALPKÖVE”. Beszélgetés Csonka Ernő festőművésszel 63 A CIGÁNYSÁG ÉLETE FERKOVICS JÓZSEF ALKOTÁSAIN. Beszélgetés a művésszel 79 A PORCELÁNHÖLGY. Vendégségben Geszler Mária Garzuly kerámiaszobrásznál 97 „AZ ILLUSZTRÁCIÓ – KÍSÉRŐZENE”. Beszélgetés Gyulai Líviusz grafikusművésszel a könyvillusztrálásról 113 HORVÁTH JÁNOS, A SORSFESTŐ. Találkozások a 80 éves festőművésszel 127 KÁLDY LAJOS, AZ AKVARELL MESTERE 145 A GRAFIKA MESTERE. Beszélgetés Kamper Lajos grafikusművésszel 157 „A KÖNYV A LEGNEMESEBB GERINCES”. Beszélgetés Kassai Ferenc grafikusművésszel a könyvtervezésről 171 SZÜLETÉSNAPI BESZÉLGETÉS LAKATOS JÓZSEF KÉPZŐMŰVÉSSZEL 183 „SZERETNÉK A VILÁGOSSÁG RÉSZE LENNI”. Találkozások Lesenyei Márta zsennyei szobrászművésszel 205 „...TALÁN LEGFONTOSABB, HOGY MÁSOK PUSZTULÓ MŰVEIT SEGÍTETTEM ÁT A JÖVŐ SZÁMÁRA”. A 80 éves Marosfalvi Antal festő- és restaurátorművésszel beszélgettünk életéről, munkásságáról 221 REKVIEM EGY GALÉRIÁÉRT. Beszélgetés Rasperger Józseffel 239 A FÖLDSZOBRÁSZ. Interjú Schrammel Imrével 261 SZÁNTÓ PIROSKA KERTJEI 283 „SOHA NEM AKARTAM KORSZERŰNEK LÁTSZANI”. Beszélgetés Várnai Valéria festőművésszel 311 A PORTRÉSZOBRÁSZ. Beszélgetés Veres Gábor szobrászművésszel 333 KÉPZŐMŰVÉSZET A VASFÜGGÖNY TÖVÉBEN (Tóth Csaba) 355 A KÖTET ÍRÁSAINAK EREDETI MEGJELENÉSI HELYEI 369 KÖSZÖNET 371 GALÉRIA 373
Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet Elfogadom